Рада ухвалила закон про маркування органічної продукції


Рада ухвалила закон про маркування органічної продукції

Верховна Рада у вівторок ухвалила в другому читанні і в цілому закон №5448-д про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

За прийняття документа проголосували 237 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Законопроектом пропонується ввести штраф за реалізацію продукції з органічним державним логотипом за відсутності сертифіката для юросіб – в розмірі восьми мінімальних заробітних плат (МЗП), для фізосіб-підприємців – у розмірі п’яти МЗП.

Документом пропонується зобов’язати виробників щорічно проходити сертифікацію органічного виробництва для підтвердження відповідності вимогам законодавства в цій сфері, декларувати обсяги органічної продукції, яка вводиться в обіг, і погоджувати маркування органічної продукції з органом сертифікації.

Оплата послуг з проведення сертифікації органами сертифікації здійснюється на договірних засадах. Термін дії сертифіката органічного виробництва та обігу становить 15 місяців з дати його видачі.

Метою законопроекту є вдосконалення основ правового регулювання органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, а також гармонізація законодавства України до законодавства Європейського Союзу у зазначеній сфері.

Очікується, що реалізація положень закону сприятиме підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної органічної продукції та розширенню зовнішніх ринків її збуту.

Крім цього, буде гарантувати споживачам впевненість у продуктах, маркованих як органічні, матиме позитивний вплив на захист операторів органічного ринку від недобросовісної конкуренції, а також забезпечить прозорі умови ведення господарської діяльності в сфері виробництва та обігу органічних продуктів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Верховна Рада
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua