Облгази перевірять на предмет зловживань при встановленні лічильників газу


Облгази перевірять на предмет зловживань при встановленні лічильників газу

Антимонопольний комітет перевірить, чи не зловживають облгази вимогою встановлення лічильників природного газу з дистанційним передаванням даних.

Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Малий і середній бізнес, а також бюджетні установи повинні встановити нові лічильники обліку природного газу, які дозволять вести автоматичний облік споживання газу. Така вимога передбачена в Кодексі газорозподільних систем.

Автоматизований облік потрібен для впровадження добового балансування газу і подальшої лібералізації ринку природного газу в Україні.

Однак комітет отримав безліч скарг від підприємців на дії облгазів при встановленні нових лічильників. Також підприємці скаржаться на дорожнечу нових лічильників.

У зв’язку з чим, АМКУ почав дослідження на ринку розподілу природного газу.

Територіальним відділенням комітету доручено перевірити, чи вимагають облгази купувати нові лічильники у конкретного постачальника і/або виробника з чітко визначеними технічними параметрами.

Також, необхідно перевірити, чи не нав’язують облгази певне коло підрядників по встановленні лічильників.

Крім цього, необхідно провести моніторинг цін на лічильники і послуги з їх встановлення (монтаж засобів дистанційної передачі даних, налаштування каналів зв’язку і передачі даних і перевірка достовірності переданих даних).

Якщо будуть виявлені порушення законодавства про конкуренцію, комітет пообіцяв вжити заходів.

Довідка Finance.ua

  • З 1 серпня 2018 року в Україні має запрацювати добове балансування природного газу. Оператор газотранспортної системи “Укртрансгаз” з осені 2017 року тестував спеціальну платформу для щоденного обміну інформацією про продаж, покупку і споживання природного газу.
  • Однак з квітня 2018 року робота над платформою припинена і “Укртрансгаз” просить відкласти введення добового балансування в Україні.
  • Через зрив термінів Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, планує провести позапланову перевірку “Укртрансгазу” – відповідну пропозицію регулятор розгляне 10 липня.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:АМКУ
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування