Водіям готують подорожчання в межах 10-20% — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Водіям готують подорожчання в межах 10-20%

Особисті фінанси
853
Страховики обговорюють можливість збільшення вартості ОСЦПВ для водіїв. Мова може йти про подорожчання в межах 10-20%. Це пов’язано з тим, що в Україні давно не переглядалися тарифи на страхування і компанії зараз зазнають збитків. А попереду — ухвалення нового закону про страхування, який вже точно зробить страхові послуги дорожчими, але одночасно і підніме розмір виплат. Про це Autonews.ua повідомив генеральний директор Асоціації «Страховий бізнес» В’ячеслав Черняховський.
Коефіцієнти змінюватися не будуть, але є рекомендація в межах допустимої вилки підходити до максимальної межі тарифів, говорить В’ячеслав Черняховський.
«Справа в тому, що ціни не змінювалися з 2010 року, тоді як курс долара зріс у 3,5 разу. Середня виплата була 8000 грн, а зараз 17000 грн. Також зросла частота виплат, що пов’язано з великою кількістю ДТП, в тому числі і з вини «євроблях». В минулому році ми виплатили майже 2 млрд грн. Я думаю, що багато компаній впритул підійшли до межі прибутковості, далі якої будуть збитки», — сказав В’ячеслав Черняховський.
За його словами, рекомендація не має обов’язкового характеру, та і розмір страховки залежить від того, де зареєстрований автомобіль — для села тариф буде меншим, для міста-мільйонника більше. (Реєструючи авто у маленькому населеному пункті, до речі, можна трохи заощадити на страхуванні). Але якщо говорити про Київ, то мова може йти про подорожчання на 10-20%.
“Я думаю, це буде дуже несуттєве подорожчання. На 5-10-15%, до 20% — в залежності від того, хто під які коефіцієнти страхував. У будь-якому разі це буде в рамках діючих коефіцієнтів. Ціни не переглядаються”, — сказав Autonews.ua В’ячеслав Черняховський.
ЧЕКАЮТЬ НА НОВИЙ ЗАКОН
До речі, подорожчання страховок вже давно назріло для українських водіїв. Справа в тому, що нинішній ліміт в 100 тис. грн сильно застарів і часто не покриває вартості ремонту автомобілів. За статистикою, якщо раніше за межі ліміту «вилітали» 2-3% ДТП, то сьогодні вже приблизно в 7% випадків 100 тис. не вистачає.
«Людям доводиться доплачувати. Тому нам потрібно рухатися не до того, що у нас найдешевша страховка в Європі, а до того, що може вона подорожчає на 30-50%, але люди будуть їздити захищеними. Якщо сьогодні одна заправка бензину на тиждень обходиться в 1500 грн, а середня річна вартість страховки по Україні — 500 грн, то про що говорити?
У законопроекті №3670, який лежить у Верховній Раді, прописані ці варіанти і посилення гарантійної функції МТСБУ. Якщо якась компанія йде з ринку, то щоб не чекати по 5-6 років банкрутства цієї компанії, а відразу виплачувати водіям гроші. Звісно, це буде коштувати якихось грошей, але ліміти виплат будуть не 100 тис. грн, а 500 тис. Якщо піднімуть ліміт в 5 разів, то ціна підніметься, можливо, в 2 рази. Все це буде обговорюватися з водіями. Якість повинна покращитися, тому що зараз у нас дуже радянська страховка”, — підсумував В’ячеслав Черняховський.
Андрій Довгань
За матеріалами:
autonews.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас