Поштова служба США заплатить $3,5 млн через помилку на марці


Поштова служба США заплатить $3,5 млн через помилку на марці

За випуск марки із зображенням статуї Свободи Поштова служба США заплатить $3,5 млн скульптору Роберту Девідсону.

Про це повідомив журнал Fortune, який відзначив, що, згідно з рішенням судді, федеральне відомство має виплатити цю суму до 27 липня.

У 2010 році Поштова служба США випустила марку із зображенням зменшеної копії статуї Свободи без дозволу автора.

Скульптор заявив, що Поштова служба порушила його авторські права, і вимагав грошову компенсацію. Йому відмовили, але вилучати марки з обігу не стали. Загалом було продано майже 5 млрд поштових мініатюр.

Як зазначив у квітні 2011 року офіційний представник Поштової служби Рой Беттс, «нам подобається дизайн марки, і ми б вибрали цю фотографію і вдруге».

Водночас він визнав, що керівництво шкодує про допущену помилку і «аналізує ситуацію, щоб виключити подібні непорозуміння в майбутньому». Єдине, що тоді зробило відомство — змінило опис марки на своєму сайті. Було зазначено, що на знаку поштової оплати «крупним планом відображена копія статуї Свободи, встановлена біля казино „Нью-Йорк“ в Лас-Вегасі».

У 2013 році Девідсон звернувся до суду. Як підкреслив у своїй постанові Бруггінк, «при порівнянні рис обличчя двох статуй помітно, поза всяких сумнівів, що вони відрізняються».

«Статуя, створена Девідсоном — результат творчої роботи, на яку поширюються норми авторського права», — додав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування