З "Газпрому" на користь України вже стягнуто понад 100 млн грн


З "Газпрому" на користь України вже стягнуто понад 100 млн грн

З російського “Газпрому” на користь України вже стягнуто понад 100 млн грн.

Про це повідомив міністр юстиції України Павло Петренко.

Читайте також: Польща у Стокгольмському арбітражі домоглася зниження ціни газу

“Ми вже стягнули понад 100 млн грн із “Газпрому” на користь держави. Також були заарештовані та направлені на реалізацію корпоративні права цієї компанії вартістю близько 600 млн грн”, – повідомив міністр на своїй сторінці в міклоблозі Twitter у середу.

Раніше цього дня повідомлялося, що, згідно з пояснювальною запискою до проекту рішення Кабінету Міністрів, на сьогодні сума стягнутих із “Газпрому” коштів на території України становить 72,798 млн грн здебільшого за рахунок акцій і дивідендів ПрАТ “Газтранзит”.

Мін’юст України має намір залучити юридичного радника для визнання і виконання рішення українського суду в іноземних юрисдикціях про сплату російським “Газпромом” 172 млрд грн за порушення законодавства про захист економічної конкуренції за рішенням Антимонопольного комітету України (АМКУ). Юррадник здійснить аналіз можливості визнання та звернення до виконання рішення українського суду в Нідерландах та Великій Британії.

Як повідомлялося, в січні 2016 року АМКУ оштрафував ПАТ “Газпром” на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України. Пізніше сума штрафу зросла вже до 172 млрд грн (близько $6,4 млрд) за рахунок пені за його несплату. Це рішення кілька разів підтверджували українські суди.

Уже розпочався арешт активів, що належать “Газпрому” в Україні. До їх переліку потрапило майно компаній “Газпром збут Україна” та “Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України”, а також акції “ПівденНДІгіпрогазу” і “Газтранзиту”.

“Газпром” не визнає правомірності накладення штрафу і вважає ці дії України порушенням його прав.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua