Авіакомпанії зобов'яжуть виплачувати компенсацію за затримку рейсів


Авіакомпанії зобов'яжуть виплачувати компенсацію за затримку рейсів

Чартерні скандали в Україні привернули увагу не тільки міністерських чиновників, але і народних депутатів. Пригоди туристів, які цілодобово чекають на свої рейси, на думку парламентаріїв, не лізуть ні в які ворота. А тому пропонують поміняти правила виплати компенсацій, які належать мандрівникам.

Законопроектом №8548, який зареєстрований у Верховній Раді 3 липня, нардепи Дмитро Білоцерківець та Сергій Алексеєв пропонують імплементувати в українське законодавство європейські правила компенсацій за затримку рейсів.

Читайте також: В Мінекономрозвитку пояснили причину затримок туристичних авіарейсів

У пояснювальній записці до документа вони уточнюють, що, незважаючи на те, що норми європейського регламенту №261/2004 імплементовані у Повітряний кодекс України, вони передбачають, що авіакомпанії зобов’язані виплатити компенсацію лише за скасування рейсу. Хоча аналогічні санкції до авіакомпаній в ЄС застосовуються і в разі затримок рейсів на термін більш ніж 3 години.

Законопроект усуває цю несправедливість і встановлює право туриста вимагати від авіакомпанії компенсацію, якщо його літак не вилетів вчасно. Зокрема, за затримку рейсу з вини перевізника на більше ніж 3 години пасажиру належить виплатити:

  • 250 євро – для рейсів дальністю до 1500 кілометрів;
  • 400 євро – для рейсів дальністю від 1500 до 3500 кілометрів;
  • 600 євро – для рейсів дальністю понад 3500 кілометрів.

Аналогічні норми діють для скасованих з вини авіакомпанії рейсів.

Так, виплата грошової компенсації не означає, що перевізник може не оплачувати пасажирам готель, харчування та трансфер з аеропорту, якщо рейс перенесено на наступний день. А при затримці рейсу на строк понад 5 годин компанія повинна буде на додачу до сплаченого штрафу нагодувати всіх туристів за свій рахунок.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua