Більш ніж половина грошових переказів з Росії потрапляє в Україну неофіційно - НБУ


Більш ніж половина грошових переказів з Росії потрапляє в Україну неофіційно - НБУ

2/3 грошових переказів, які приватні особи відправили з Росії в Україну в I кварталі, потрапили в нашу країну за неофіційними каналами.

Такі дані наводить Національний банк у статистичному звіті про обсяг і географію переказів українців.

Читайте також: НБУ змінив правила міжнародних переказів

Так, за даними відомства, за три місяці 2018 року українці з Польщі переказали $865 млн. Більше з цієї країни переказували тільки в III кварталі 2017-го. Втім, дивує зовсім не глибина грошового потоку, який заробітчани надсилають в Україну, а канали передачі коштів.

За даними НБУ, тільки $46,2 млн. потрапили в Україну за офіційним каналам (банківські та міжнародні системи експрес-переказів). За цим показником Польща опинилася лише на 9-му місці серед всіх країн, звідки до нас надходять значні обсяги переказів фізосіб.

Лідером рейтингу «офіційності» виявилися США – $192 млн, переказані звідти в Україну, опинилися у нас офіційно. А ось з $300 млн. приватних переказів з Росії тільки $90 пройшли банківські установи та системи переказів.

Сумарно в Україну приватні особи відправили $2,6 млрд. Офіційними каналами при цьому пройшли менше ніж половина переказаних коштів – $1,16 млрд.

Найбільше валюти українці переказують з Польщі, Росії, США, Чехії та Італії. З цих п’яти держав в першому кварталі в нашу країну зайшли $1,65 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua