В Україні зросла кількість рейдерських захоплень — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні зросла кількість рейдерських захоплень

Кримінал
1288
З 2013 року в Україні сталося 1690 рейдерських захоплень. При цьому левова частка з них – 539 – відбулися за останні півтора роки, повідомляє Opendatabot, платформа для роботи з відкритими даними.
“З 2014 року кількість рейдерських захоплень щорічно зростає. Найбільша кількість відбулася в 2017 році – 414. Найменшу кількість рейдерських атак було зареєстровано Генеральною прокуратурою в 2014 році – всього 234 справи”, – йдеться в повідомленні платформи.
Відзначається, що найчастіше рейдерські захоплення відбуваються в місті Київ та Київській області (397 випадків за останні 5 років). На другому місці – Дніпропетровська (133 випадки) і Львівська (104 випадки) області.
На платформі уточнюють, що генеральна прокуратура відносить такі випадки до двох статей кримінального кодексу – протидія законній господарській діяльності і протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації.
При цьому попереджається, що реальна статистика може відрізнятися від даних ГПУ. “По-перше, у великій кількості випадків рейдерських захоплень кримінальні провадження взагалі не порушуються, бо таке захоплення “кришують” корумповані правоохоронці. В деяких випадках, кримінальні провадження порушуються за іншими статтями кримінального кодексу, наприклад, хуліганство, самоуправство, незаконне поводження зі зброєю, тому такі випадки можуть не потрапити в цю статистику”, – пояснили на платформі.
“Правоохоронці не дуже люблять господарські справи і намагаються уникати їх розслідування, тому в більшості випадків рейдерство переходить в господарську юрисдикцію. Також це говорить про некваліфіковану роботу сторони обвинувачення по збору доказів, коли адвокати рейдерів успішно захищають своїх клієнтів, користуючись помилками слідства”, – пояснює адвокат Максим Лазарєв.
За матеріалами:
Дзеркало Тижня
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас