Борги американських компаній досягли рекордних значень — S&P — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Борги американських компаній досягли рекордних значень — S&P

Фондовий ринок
490
Американські компанії збільшили заборгованість до рекордних 6,3 трильйона доларів після десятиліття вкрай низьких процентних ставок.
Про це свідчать дані рейтингового агентства S&P Global Ratings.
У цю суму не входять боргові зобов’язання банків.
Корпорації США використовували залучені боргові кошти для масштабних угод M&A і викупу власних акцій.
Однак тепер, коли Федеральна резервна система нарощує вартість кредитування в США, ці компанії можуть зіткнутися з проблемою, оскільки рефінансувати заборгованість доведеться під більш високі процентні ставки.
У разі різкого посилення інфляції Федрезерв прискорить підвищення ставок і боргове навантаження корпоративного сектора буде збільшуватися ще швидше.
Як відзначає аналітик S&P Ендрю Чан, величезний обсяг боргу американських корпорацій “повинен турбувати інвесторів, оскільки ми близькі до пізніх стадій кредитного циклу в умовах зростаючих процентних ставок”.
Значні резерви грошової ліквідності американських компаній, здавалося б, повинні пом’якшити наслідки підвищення процентних ставок.
Так, на кінець 2017 року 1,9 тис американських компаній, що мають рейтинги S&P Global (без урахування банків), мали грошові кошти на суму 2,1 трлн доларів, що на 9% більше рівня на кінець 2016 року. Однак, як з’ясувало S&P, 1% найбільших і найбагатших компаній контролюють більше половини цього обсягу.
При цьому більше третини суми (800 млрд доларів) припадає на сім компаній: Apple, Microsoft, Alphabet, Cisco, Oracle, AT&T і Amgen.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас