Опубліковано перелік безкоштовних послуг в межах медреформи


Опубліковано перелік безкоштовних послуг в межах медреформи

З 1 липня в Україні стартував новий етап реформи охорони здоров’я: медустанови починають отримувати гроші за пацієнтів і деякі медичні послуги стануть безкоштовними. Про це повідомила виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook.

«Починається липень – дуже продуктивний місяць у сфері охорони здоров’я. По-перше, в цьому місяці всі комунальні (149) і приватні (12) медустанови, які підписали договори з НСЗУ в першій хвилі, почнуть отримувати фінансування за моделлю “гроші за пацієнтом”, – йдеться в повідомленні.

За її словами, зараз ці медустанови починають працювати за новими стандартами. Разом з цим набрав чинності новий перелік послуг, які українцям повинні надавати сімейні лікарі, терапевти та педіатри. Ці послуги будуть безкоштовними для кожного пацієнта.

 • Діагностика та лікування. Сімейні лікарі, терапевти і педіатри повинні наглядати за станом здоров’я пацієнта, ставити діагнози і лікувати найбільш поширені хвороби, травми, отруєння.
 • Пакет безкоштовних аналізів і досліджень. У нього входить загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, глюкоза крові, загальний холестерин, електрокардіограма, швидкий тест на вагітність, швидкі тести на ВІЛ, вірусні гепатити.
 • Сімейний лікар або терапевт за бажанням вагітної може вести неускладнену вагітність. Лікар може взяти вагітну на облік до 12 тижнів. Коли є необхідність або вимагає протокол, він скеровує вагітну до акушера-гінеколога.
 • Огляди дітей до 3-х років. Після народження дитини педіатр або сімейний лікар повинен проводити планові обов’язкові огляди, навіть якщо дитина здорова: 10 оглядів лікаря та 6 оглядів медсестри в перший рік, 2 огляди у два роки і 1 огляд у три роки.
 • Паліативна допомога. В обов’язки лікаря входить нагляд та оцінка стану важкохворого пацієнта, виписування рецептів для лікування больового синдрому.
 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua