Південна Корея скоротила тижневу тривалість робочого часу на 16 годин — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Південна Корея скоротила тижневу тривалість робочого часу на 16 годин

Світ
2701
Південна Корея з 1 липня скоротила максимально допустиму тривалість робочого часу з 68 годин на тиждень до 52 годин.
Про це повідомляє агентство “Рьонхап”.
При цьому нормальна тривалість робочого часу – 40 годин на тиждень, решта 12 годин на тиждень – понаднормові.
За оцінками Корейського інституту економічних досліджень, зміни в законодавстві будуть коштувати бізнесу близько 12 трлн південнокорейських вон ($11 млрд) на рік.
Скорочення максимальної тривалості робочого тижня було однією з головних передвиборних обіцянок південнокорейського президента Мун Чже Іна. Нова гнучка система передбачає поступове зниження середнього часу роботи до 40 годин на тиждень. Для цього тим, хто багато переробляє протягом певного періоду, будуть надаватися додаткові відгули і вихідні.
Раніше Мун Чже By реалізував найзначніше підвищення мінімального розміру оплати праці в країні з 2000 року – на 16%.
Правляча Демократична партія висловила надію на те, що зниження трудового навантаження підвищить як якість життя громадян, так і їх продуктивність. Крім того, влада закликала великі компанії нарощувати куількість робочих місць, оскільки 52-годинний робочий тиждень створює додаткові можливості найму.
Новий норматив є обов’язковим для компаній з чисельністю штату 300 і більше працівників, а також для всіх держустанов. Їм надано 6-місячний пільговий період, протягом якого роботодавці, які не дотримуються цього правила, будуть звільнені від стягнень. Тим часом опозиційні партії вважають такий строк дуже невеликим і пропонують продовжити його до одного року.
Після закінчення пільгового періоду порушникам загрожує тюремне ув’язнення на строк до двох років або штраф на суму до 20 млн вон (майже $18 тис.).
До 2021 року правила будуть поширені і на підприємства меншого розміру. Виняток буде зроблено лише для п’яти незамінних галузей, включаючи транспорт і охорону здоров’я.

Довідка Finance.ua:

  • У 2017 році громадяни Південної Кореї відпрацювали в середньому 2 024 години кожен.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас