З 2019 року колектори стануть активнішими - юрист


З 2019 року колектори стануть активнішими - юрист

З 1 січня 2019 року банки повинні формувати резерви під проблемних боржників у розмірі 100% виданого кредиту, тому сьогодні банки проводять детальний аналіз клієнтської бази, щоб виявити проблемних боржників і сформувати кредитні портфелі для продажу їх колекторам.

Згідно з новими вимогами НБУ, якщо боржник значиться в реєстрі боржників, то будь-який інший банк також повинен сформувати резерви під виданий йому кредит.

«Основний ажіотаж очікується ближче до Нового року, коли банки вже остаточно сформують кредитні портфелі і будуть готові виставити їх на продаж колекторським компаніям», – говорить керуючий партнер Адвокатського бюро «Штокалов і Партнери» Єгор Штокалов.

Експерти запевняють, що колектор та банк мають обсяг прав і формальні погрози колекторів не несуть жодного юридичного навантаження, а тільки хочуть натиснути психологічно.

«Для більшості фізичних осіб приходять повідомлення про наявність у них боргу до 500 грн. і погрози звернутися до суду. Аналізуючи такі листи, слід звернути увагу, що на сьогоднішній день судовий збір за звернення до суду з позовом про стягнення складає понад 1700 грн., відповідно втрачається рентабельність судового процесу за боргами менше ніж 1700 грн», – підкреслює Єгор Штокалов.

Колектори також займуться і компаніями з простроченими кредитами. За словами юристів, банкам вигідно чистити свій баланс за рахунок дрібних і незабезпечених кредитів. У таких випадках найчастіше проведення робіт зі стягнення не дає відчутних результатів, а репутаційні ризики банку перекривають очікуваний дохід.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування