В Україні почали діяти нові правила розрахунку готівкою


В Україні почали діяти нові правила розрахунку готівкою

З 1 липня підприємства торгівлі і сфери послуг в разі відсутності монет дрібних номіналів будуть проводити округлення загальних в чеку сум розрахунків готівкою за товари, послуги.
Про це повідомляє НБУ.

“Округлення буде застосовуватися тільки в разі відсутності монет дрібних номіналів при розрахунках готівкою. У разі наявності у покупця монет дрібних номіналів він і надалі може ними розраховуватися, а в разі наявності таких монет у продавця він може видати покупцю здачу цими номіналами”, – зазначили в НБУ.

Читайте також: НБУ вирішив запровадити плату за підкріплення кас банків монетами номіналів 10 і 50 коп.

Як зазначається, з 1 липня в Україні припиняється карбування і випуск в готівковий обіг монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок, нотомість карбуватимуть тільки монети номіналами 10 і 50 копійок. В НБУ передбачають, що це дасть можливість скоротити витрати держави на карбування і забезпечення грошового обороту на більш ніж 90 млн гривень на рік.

При цьому монети номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок, введені в обіг раніше, і надалі будуть використовуватися як засіб платежу. Вони перебуватимуть в обігу необмежений період часу до окремого рішення правління Національного банку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua