Супрун розповіла про нові зміни в медицині — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Супрун розповіла про нові зміни в медицині

Казна та Політика
1339
МОЗ України опублікував для обговорення новий законопроект “Про систему громадського здоров’я”.
Про це повідомляє в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, пише “Сегодня”.
“Відкриваємо ще один напрямок системних змін! Якщо хочемо жити довше і здоровіше – повинні вести боротьбу за здоров’я на всіх фронтах. Це означає не тільки працювати над кращим лікуванням хвороб, а створити такі умови в Україні, щоб ми могли зберегти максимально міцне здоров’я для кожного етапу життя”, – розповідає глава МОЗ.
Які зміни пропонує законопроект:
  • Створення Національної ради України з питань громадського здоров’я
Незалежні фахівці, які увійдуть до Ради, будуть стежити, щоб в будь-яких сферах державної політики були враховані інтереси українців. Рада буде виконувати функції постійного консультативного органу Уряду з питань громадського здоров’я.
  • Більше повноважень на місцях
Навіть найкращий фахівець зі столиці ніколи не буде знати, як вирішити проблеми, скажімо в Мелітополі, краще, ніж фахівці, які там безпосередньо живуть і працюють. Тому ми пропонуємо вибудувати управління системою громадського здоров’я за принципом субсидіарності, коли повноваження прийняття рішень надаються органам місцевої влади.
  • Центр громадського здоров’я в кожному регіоні
У кожній області працюватиме регіональний центр громадського здоров’я, який сфокусується на збереженні здоров’я населення, проведенні епідеміологічного нагляду, профілактиці хвороб і буде здійснювати заходи в боротьбі з епідеміями. Окремо буде врегульована діяльність Національного та регіональних центрів громадського здоров’я.
  • Більше грошей на громадське здоров’я
Обсяг коштів Державного бюджету України, призначених для фінансування державних програм громадського здоров’я та заходів боротьби з епідеміями, складе не менше 5% від суми всіх витрат на охорону здоров’я.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас