Ринок праці в Україні готується до літньої сієсти


Ринок праці в Україні готується до літньої сієсти

Травень несподівано поступився позиціями щодо вакансій: їх опублікували дещо менше, ніж раніше, повідомляють в експертно-аналітичному центрі Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна. Найбільше пропозицій щодо роботи видали роботодавці з професійних сфер “Робочий персонал”, “Медицина, фармацевтика” і “Домашній персонал”.

“А ось спад спостерігався в “Продажах”, рубриках “Інформаційні технології, інтернет, телеком”, “Маркетинг, реклама, PR” і “Виробництво”, – розповідає Катерина Криворученко, керівник експертно-аналітичного центру Міжнародного кадрового порталу hh.ua.

Ситуація в регіонах, за її словами, стабільна. Тільки в столиці і Дніпропетровській області відзначили незначний спад кількості вакансій порівняно з попереднім місяцем.

“Така динаміка може бути пов’язана з тим, що штат співробітників для сезонних робіт вже набраний, а більшість об’єктів сфери гостинності (готелі, ресторани, бази відпочинку і комплекси) вже почали свою роботу”, – вважає Криворученко.

Ще б пак: відпускна кампанія набирає обертів. 72% українців вважають за краще відпочивати влітку, показує свіже опитування Міжнародного кадрового порталу hh.ua. Лише 12% ходять у відпустку навесні або восени, всього 5% – взимку.

Європа проріджує все нові лави українських фахівців. Так, за даними Тетяни Никитович, директора HR-провайдера Smart Solutions, попитом користуються українські медики: деякі рекрутери регулярно шукають лікарів на переїзд до ЄС.

“За даними опитування EY (провідна глобально інтегрована організація на ринку професійних послуг. – Ред.), труднощі з утриманням та залученням кадрів відчувають 56% роботодавців, а посилення конкуренції за таланти в найближчі три роки чекають 70% опитаних компаній”, – говорить Никитович.

Битва за уми ще тільки починається. За словами Тетяни Никитович, є роботодавці, які спеціально відкривають офіси в Європі і перевозять туди наших співробітників (IT-сфери). Офіси обладнають в американському стилі, намагаючись максимально напхати їх зручностями.

У зв’язку з відтоком кадрів за кордон вже зараз є дефіцит будівельників, інженерів, агрономів, хороших продажників. Кількість вакансій для них збільшується. При цьому робітники можуть претендувати на зарплату 6,5-9 тис. грн., Сантехніки та електрики можуть заробляти і зовсім до 15-20 тис. грн на місяць.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua