Американка судиться з NASA через місячний пил


Американка судиться з NASA через місячний пил

Мешканка американського штату Теннесі подала позов проти Американського космічного агентства NASA з дещо незвичною вимогою. Сенс її полягає в тому, що вона хоче залишити собі ампулу з місячним пилом, яку астронавт Нейл Армстронг свого часу подарував її сім’ї.

Лаура Мюррей Чикко отримала цю ємність в 1972 році у віці 10 років від своєї матері, яка сама раніше отримала її в подарунок від Нейла Армстронга. Армстронг був близьким другом чоловіка матері цієї жінки, який викладав на факультеті авіаційної і космічної техніки Державного університету Цинциннаті.

У доданій записці легендарний астронавт корабля Аполлон від руки написав: “Для Лаури Енн Мюррей – Бажаю щастя – Нейл Армстронг, Аполлон 11”.

Але, незважаючи на наявність такого письмового документа, NASA наполягає на тому, що всі місячні проби є власністю США, у зв’язку з чим приватні особи не мають права володіти фрагментами Місяця, за винятком декількох кілограмів ґрунту, що безоплатно видані (і видаються досі) в лабораторії і музеї по всьому світу. Тому Чикко і звернулася до суду, щоб, врешті-решт, остаточно і вже в судовому порядку з’ясувати відносини власності – кому ж належить ця ампула розбрату.

«Лаура легально отримала цей матеріал від Нейла Армстронга, тобто він належить їй. І ми хочемо цей факт закріпити в юридичному порядку», – сказав її адвокат Кріс Макхай виданню Tech Times.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування