Англійський суд дозволив заморозити активи "Газпрому" за клопотанням "Нафтогазу" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Англійський суд дозволив заморозити активи "Газпрому" за клопотанням "Нафтогазу"

Енергетика
343
Комерційний суд Лондона у вівторок дозволив “замороження” активів ПАТ “Газпром” (РФ) на території Великобританії за клопотанням НАК “Нафтогаз України”.
У НАК нагадали, що це необхідно для забезпечення рішення Стокгольмського арбітражу виплати $2,6 млрд.
Як повідомлялося, Стокгольмський арбітраж присудив виплату “Газпромом” “Нафтогазу України” штрафу в розмірі $4,7 млрд за транзитним контрактом. “Газпром” направив до апеляційного суду округу Свеа заяву про повне скасування рішення. За підсумками двох арбітражних суперечок між компаніями на поставку і транзит газу “Газпром” зобов’язаний виплатити НАК $2,56 млрд.
В кінці травня – на початку червня “Нафтогаз” повідомив, що здійснює на території Швейцарії і Нідерландів дії з примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу щодо розгляду по транзитному контракту.
Апеляційний суд Швеції 13 червня видав наказ про призупинення процедури виконання рішення Стокгольмського арбітражу за клопотанням “Газпрому”. “Нафтогаз України” висловив надію на скасування цього наказу після подачі своїх контраргументів, оскільки рішення було прийнято судом без урахування пояснень і аргументів української компанії.
У НАК зазначають, що наказ Апеляційного суду означає лише тимчасове припинення подальших дій “Нафтогазу” за процедурою стягнення $2,6 млрд з “Газпрому”. Водночас він не веде до скасування рішень арбітражу і не дає “Газпрому” можливості вимагати від “Нафтогазу” повернення $2,1 млрд, вже зарахованих рішенням арбітра в якості компенсації НАК.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас