Держава готова платити за пацієнтів без декларації — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Держава готова платити за пацієнтів без декларації

Казна та Політика
825
Держава сплатить медичним закладам і за пацієнтів, що не уклали декларації з лікарями первинної ланки.
Про це на брифінгу сказав голова Національної служби здоров’я Олег Петренко.
“Перехід на нову модель фінансування передбачає, що ніхто не залишиться без оплати. Медзаклади тримають кошти не тільки за тих пацієнтів, які уклали декларації з його лікарями, але й за тих, хто поки що їх не уклав. Згідно з постановою про реалізацію державних гарантій для первинної медичної допомоги є “зелений” та “червоний” списки. “Зелений” список – це ті, хто уклав декларації, і вони будуть розраховуватися відповідно до нової ставки в 370 грн з урахуванням вікових коефіцієнтів. За тих пацієнтів, які знаходяться на території обслуговування медзакладу, але не уклали декларації, медзаклад отримуватиме 240 грн за старим тарифом. Але сумарно будь-який заклад, який укладає декларації з пацієнтами, буде мати частку, яка буде більшою від того, що вони мали в 2 кварталі (мається на увазі фінансування за старою системою – ред.)”, – сказав Петренко.
Він наголосив, що чим більше пацієнтів будуть обирати лікарів медзакладу, що уклав договір з НСЗУ, тим більше фінансування за договором отримає медзаклад, відповідно у нього буде більше фінансових можливостей підвищити оплату за роботу медичних працівників.
“За кожного пацієнта, незалежно від того, обрав або не обрав він лікаря, держава тим медзакладам, які уклали договір з НСЗУ, заплатить в пропорції 1/12 від цілого коефіцієнта. Буде оплачувати щомісяця, незалежно від того, як часто користується пацієнт послугами. Ця оплата передбачає, що всі послуги, які входять в порядок надання первинної допомоги, пацієнт повинен отримати безкоштовно. Оплата буде здійснюватися медзакладу незалежно від того, споживає пацієнт медичну послугу чи ні”, – сказав Петренко.
За матеріалами:
Укрінформ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас