Істотний прогрес у плані інфляції дозволив ЄЦБ ухвалити рішення про згортання QE - Драгі


Істотний прогрес у плані інфляції дозволив ЄЦБ ухвалити рішення про згортання QE - Драгі

Істотний прогрес у коректуванні інфляції в єврозоні допоміг Європейському центральному банку (ЄЦБ) ухвалити рішення про завершення програми кількісного пом’якшення (QE) в грудні поточного року, заявив глава ЄЦБ Маріо Драгі в ході прес-конференції за підсумками засідання, що відбулося в четвер.

Він зазначив, що метою QE з моменту її запуску було забезпечення стійкого руху інфляції до цільового показника (трохи нижче 2%).

М.Драгі додав, що значне стимулювання, як і раніше, необхідне для закріплення інфляційного тиску.

“Економічна стабільність у єврозоні, а також збереження монетарного стимулювання в достатньому обсязі, дають нам підстави бути впевненими в тому, що сталий рух інфляції до цільового рівня триватиме, і ця тенденція збережеться навіть після поступового згортання програми викупу облігацій”, – заявив він.

За словами глави ЄЦБ, ризики для економічного підйому в єврозоні “в цілому збалансовані”, проте глобальні ризики стали більш суттєвими.

Уповільнення темпів зростання ВВП єврозони – до 0,4% в першому кварталі 2018 року в порівнянні з 0,7% в попередні кілька кварталів, відображає дуже високий підйом в 2017 році одночасно зі збільшенням невизначеності, а також появою низки тимчасових факторів, як на внутрішньому , так і на глобальному рівні, зазначив Драгі.

“Останні економічні індикатори і результати опитувань є слабшими, ніж раніше, але узгоджуються з прогнозами стабільного і повсюдного зростання економіки”, – заявив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування