0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Єврокомісія хоче оштрафувати Google на 3 млрд євро


Єврокомісія хоче оштрафувати Google на 3 млрд євро

Європейська комісія (ЄК) може в червні оголосити про штраф Google на рекордні 3 мільярди євро за порушення антимонопольного законодавства шляхом зловживання компанією домінантним становищем свого шукача, повідомляє газета The Telegraph.

Однак остаточну суму ще не погоджено, а максимально можливий штраф може скласти приблизно 6,6 мільярда євро – 10% річного виторгу від продажів Google. Зараз рекордний штраф за антимонопольним претензіями було накладено на компанію Intel у 2009 році – 1,1 мільярда євро. Зазначено, що ЄК може також заборонити Google продовжувати маніпулювати результатами пошуку на власну користь.

ЄК почала розслідування ще у 2010 році з подання власників спеціалізованих пошукових сервісів, які звинуватили Google у зловживанні домінантним становищем пошукача. На думку конкурентів, Google просуває власні сервіси, розміщуючи посилання на них на сторінці з результатами пошуку на вигідніших позиціях, ніж посилання на сторонні сервіси.

ЄК із квітня 2015 року також ще веде антимонопольне розслідування щодо Google, пов’язане з ОС Android. Метою розслідування є з’ясувати, чи вступала компанія в монополістичні домовленості та зловживала можливим домінантним становищем в галузі операційних систем, додатків і сервісів для смартфонів.

У квітні 2016 року ЄК заявила, що на основі попередніх підсумків розслідування дійшла висновку про те, що Google порушувала антимонопольне законодавство ЄС, вимагаючи від виробників пристроїв встановлювати браузер Chrome і Google Search, перешкоджаючи продажу виробників пристроїв, що працюють на конкурентних для Android операційних системах і фінансово стимулюючи виробників і операторів, щоб ті ексклюзивно встановлювали Google Search на своїх пристроях.

Тоді ж, у квітні, Google заявила, що готова довести Єврокомісії: операційна система Android сприяє розвитку конкуренції на ринку. Однак пізніше агентство Рейтер із посиланням на свої джерела повідомило, що Google може перестати заперечувати ці претензії з боку Єврокомісії (ЄК), оскільки шанси на досягнення угоди з регулятором занадто низькі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування