Рада ЄС і Європарламент домовилися про вдосконалення шенгенської інформаційної системи — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Рада ЄС і Європарламент домовилися про вдосконалення шенгенської інформаційної системи

Світ
118
Болгарське головування Ради ЄС і Європарламент дійшли у вівторок до неформальної угоди з трьох регламентів, що стосуються використання шенгенської інформаційної системи, повідомила в Брюсселі прес-служба ради.
Мова йде про регламенти з поліцейського та судового співробітництва у кримінальних справах, перевірок на кордонах і повернення вихідців з третіх країн, які незаконно перебувають в Шенгенському просторі.
Передбачається внести в інформаційну систему додаткові категорії прикмет. Зокрема, для розшуку невідомих підозрюваних, новий регламент дозволить вводити в SIS відбитки пальців або долонь, виявлені на місцях серйозних злочинів або діяльності терористів, якщо встановлено, що вони належать злочинцям або терористам. Зможуть превентивно вноситися описи та прикмети, що стосуються дітей, які перебувають під ризиком викрадення одним із батьків, або дітей і вразливих людей, подорожі яких необхідно завадити заради їх власного захисту, наприклад, через спонукання до насильницького шлюбу, у випадках торгівлі людьми і в інших подібних ситуаціях.
Передбачається включити в інформаційну систему прикмети з метою повернення осіб, які незаконно перебувають в ЄС. Обов’язковим буде внесення прикмет вихідців з третіх країн, яким заборонено в’їзд до Євросоюзу.
Європол за новими правилами буде мати доступ до всіх категорій даних, внесених в SIS. Держави-члени ЄС повинні будуть інформувати Європол про всі збіги прикмет, коли мова буде йти про розшук осіб в рамках антитерористичних розслідувань. При цьому мандат нового Європейського агентства прикордонної і берегової охорони вже передбачає його доступ до прикмет, внесених в SIS.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас