«Українська біржа» відмовиться від російського програмного забезпечення


«Українська біржа» відмовиться від російського програмного забезпечення

У травні в оприлюднених РНБОУ санкційних списках опинилося ПЗ «Московської біржі ММВБ-РТС» – Plaza і Forts. Одне з цих ПЗ – термінал для торгівлі ф’ючерсами і опціонами Plaza2 – використовує «Українська біржа».

Спочатку УБ заявила, що продовжить використовувати російське ПЗ. Після цього НКЦПФР попередила про наслідки за використання російського ПЗ. Через кілька днів біржа попросила Президента скасувати санкції і оголосила, що 15 червня припиняє операції з деривативами – ф’ючерсами та опціонами.

Вже 8 червня біржа оголосила про бажання замінити російське ПЗ.

«Від самого початку діяльності протягом 10 років наша біржа використовувала програмне забезпечення, яке ще багато років може задовольняти попит українського ринку, але з політичних причин ми повинні перейти на іншу платформу», – заявив новий директор з розвитку бізнесу «Української біржі» Олексій Сухоруков.

Нова платформа повинна дозволяти торгувати акціями, облігаціями, ф’ючерсами і опціонами за принципом «ринку заявок»; управляти ризиками на основі 100% попереднього депонування за допомогою онлайн-розрахунку торгових лімітів на ринку цінних паперів; управляти ризиками з онлайн-маржуванням на ринку деривативів; підтримувати адресні заявки для ведення двосторонніх торгів; репо-угоди на ринку цінних паперів.

Крім того, вона повинна дати API для прямого доступу до ринків і зв’язку з брокерськими торговими системами; обробляти не менше ніж 1500 операцій на секунду; мати масштабовану архітектуру; бути сумісною із зовнішнім центральним контрагентом або кліринговими компаніями для цінних паперів; забезпечувати функцію центрального контрагента і клірингу похідних інструментів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування