Україна істотно наростила капітальні інвестиції у вугільну галузь — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна істотно наростила капітальні інвестиції у вугільну галузь

Енергетика
168
Україна в останні роки суттєво наростила капітальні інвестиції у вугільну галузь. Так, сума інвестицій зросла більш ніж у 4 рази – з 60,7 млн грн. у 2015 році до 247,9 млн грн. у 2017.
Про це повідомило Міністерство палива та енергетики України у відповіді на журналістський запит видання “Гроші”.
“Середня ціна 1 тонни товарної вугільної продукції з урахуванням її якості за 4 місяці 2018 становить 2 056,39 грн., що на 607,92 грн. більше, ніж за відповідний період 2017 року. Зростання цін на вугільну продукцію в середньому на 42,0% у порівнянні з 4 місяцями 2017 дозволило отримати 570,4 млн грн додаткового доходу, але за рахунок втрати обсягу товарної продукції позитивний результат зменшено на 52,3 грн”.
У Міністерстві відзначили, що, незважаючи на зростання ціни вугільної продукції, без зростання обсягів видобутку вугілля досягти суттєвого поліпшення фінансового стану державної вугільної галузі неможливо.
“Зазначений обсяг видобутку рядового вугілля можливо забезпечити тільки за наявності капітальних вкладень за рахунок усіх фінансових ресурсів”, – зазначили у відповіді на журналістський запит.
За словами профільного відомства, на даний момент здійснюються всі необхідні заходи щодо модернізації та технічного переоснащення шахт.
Так, Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міненерго про надання державним вугільним шахтам державної гарантії для забезпечення виконання боргових зобов’язань за кредитами, залученими для реалізації інвестиційних проектів з модернізації та технічного переоснащення шахт, на суму понад 1 млрд гривень. Впровадження 6 інвестиційних проектів дозволить підприємствам збільшити видобуток, досягти беззбитковості, отримувати прибуток та своєчасно виплачувати заробітну плату шахтарям.
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Україна зацікавлена у збільшенні видобутку власного вугілля. Він також додав, що всі держшахти необхідно вивести на беззбитковий рівень. Крім того, на думку прем’єра, слід, нарешті, добудувати Нововолинську шахту №10.
За матеріалами:
Українські Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас