У травні міжнародні резерви знизилися до $18,1 млрд


У травні міжнародні резерви знизилися до $18,1 млрд

У травні міжнародні резерви знизилися на 1,6% до 18,119 млрд доларів порівняно з квітнем. Про це йдеться в повідомленні прес-служби НБУ.

По-перше, 455,1 млн доларів (в еквіваленті) уряд і Національний банк сплатили на користь Міжнародного валютного фонду протягом травня.
По-друге, 214,4 млн доларів було направлено на платежі уряду з обслуговування і погашення державного боргу в іноземній валюті в сумі 214,4 млн доларів (крім платежів на користь МВФ), з яких 126,2 млн доларів – обслуговування і погашення ОВДП та 18,5 млн доларів – обслуговування за суверенними єврооблігаціями України.

Водночас основним джерелом поповнення резервів у травні залишалася купівля Національним банком валюти на міжбанківському ринку.

Завдяки високим цінам на товари українського експорту (метали, руду та зернові) на зовнішніх ринках, а також збільшенню пропозиції валюти з боку банків, яким з початку квітня Національний банк розширив можливості на проведення власних операцій з іноземною валютою на міжбанківському ринку.

Також регулятор повідомляє, що минулого місяця в резерви надійшло 272,3 млн доларів і 64,6 млн євро від розміщення урядом ОВДП, номінованих в іноземній валюті.

Крім того, на обсяг резервів вплинула переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на суму 162,3 млн доларів.

Довідка Finance.ua

 • Станом на 1 червня 2018 обсяг міжнародних резервів покриває 3,2 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України з поточних операцій уряду і Національного банку.
 • У 2017 році міжнародні резерви зросли на 21% до $18,8 млрд доларів.
 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

 • !

  Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua