Україна ввійшла до топ-трійки світових лідерів з експорту меду - OОН


Україна ввійшла до топ-трійки світових лідерів з експорту меду - OОН

Минулого року Україна ввійшла до трійки світових лідерів з експорту меду.

Про це національний консультант продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) Анна Бурка написала у Facebook.

Читайте також: Україна за 6 років скоротила імпорт полуниці на 88%

“Китай залишається незмінним лідером серед світових експортерів меду з питомою вагою в загальному обсязі експорту, що дорівнює 19%. З істотним відривом за Піднебесною слідують Аргентина та Україна, з практично рівною часткою – по 10%. У підсумку, в 2017 році на топ-трійцю припадало близько 40% усіх обсягів експорту”, – зазначила експерт.

Вона зауважила, що на тлі першої десятки експортерів особливо виділяється Нова Зеландія. Незважаючи на відносно невеликі обсяги експорту меду – всього 11,1 тисяч тонн – середня вартість його перевищує 24,32 долара США за кілограм. Пояснення цьому феномену досить просте – поставки меду мануки (одного з найдорожчих видів меду). Окрім того, 80% меду, що йде на експорт – це фасована продукція.

“В Україні практично весь експортований обсяг – in bulk. При цьому, в ціновому сегменті Україна конкурує з Китаєм, В’єтнамом, Аргентиною та Індією”, – наголосила Анна Бурка.

Близько половини всього обсягу імпортується країнами Європейського Союзу. Серед них найбільші обсяги імпортують Німеччина (12%), Великобританія (6%) та Франція (6%). Другим найбільшим покупцем меду є США – 30% від загальносвітового обсягу. Далі зі значним відставанням йдуть Японія, Китай та Саудівська Аравія.

Експерт акцентувала, що Китай, незважаючи на лідерство серед світових експортерів, також імпортує значну частину меду, в основному – із Нової Зеландії (більше 70% – мед мануки). За два роки імпорт зріс на 25%. Зростанню попиту на імпортний мед сприяє як підвищення рівня життя населення, так і загальносвітовий тренд на здорове харчування і споживання натуральних продуктів.

Загалом, зазначила національний консультант FAO, обсяги світової торгівлі медом за останні п’ять років зросли на 18%, досягнувши в 2017 році 690,3 тисяч тонн загальною вартістю 2,37 мільярдів доларів США.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування