Подорожчання проїзду в Києві: як змінювалися ціни


Подорожчання проїзду в Києві: як змінювалися ціни

Вже з 14 липня цього року в Києві має подорожчати проїзд у громадському транспорті, причому дуже відчутно. Так, якщо зараз ціна квитка в трамваї, тролейбусі, автобусі і на столичному фунікулері становить 4 грн, а в метро – 5 грн, то менше ніж через два місяці разовий проїзд у всіх вищевказаних видах транспорту обійдеться в 8 грн, пише Сегодня.

Ще 10 років тому жетон в метро коштував всього 2 грн, а квиток у тролейбусі – 1,5 грн.

До 1996 року в Україні ще діяли купоно-карбованці, була страшна інфляція, а гривню ввели в ужиток тільки у вересні 1996 р. Тоді проїзд в київському громадському транспорті коштував всього 20 копійок, а середня зарплата по країні в той час становила 126 грн. Тобто на одну поїздку доводилося витрачати 0,15% заробітної плати.

У 1997 р в Києві з’явилися приватні маршрутки. Проїхатися в них коштувало трохи дорожче, ніж в іншому громадському транспорті, але і їздили вони куди швидше, та й допомагали дістатися туди, де не їздить міський транспорт, тому користувалися неабияким попитом, незважаючи на дорожнечу.

Після цього ціна на проїзд довго залишалася стабільною, і піднялася в 2008 р. Тоді разова поїздка в метро коштувала 2 грн, а в наземному транспорті – 1,5 грн. Зазначимо, що середня зарплата, за даними Держстату, була в межах 1574 грн, тобто проїзд навіть виявився дешевшим, ніж на початку і середині 2000-х, адже тоді на одну поїздку потрібно було витратити 0,2% від зарплати, а в 2008 році всього 0,12%.

У 2015 р. транспорт знову подорожчав: метро до 4 грн, а наземний муніципальний – до 3 грн. Через два роки, в 2017 р. ціни піднялися на одну гривню – до 5 грн в метро, ​​і до 4 грн в тролейбусах, автобусах і трамваях відповідно. Середня зарплата за минулий рік склала 7104, значить, разова поїздка в метро коштує всього в 0,07% від місячного заробітку.
Yes
З середини липня заплановано нове підвищення, яке зрівняє ціни в підземному і наземному транспорті.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування