На 3D-принтері вперше надрукували рогівку ока


На 3D-принтері вперше надрукували рогівку ока

Біоінженери впритул наблизилися до друку людських органів. У січні вчені з Великої Британії створили методику 3D-друку тканин людського організму. Вони вперше надрукували м’які тканини за допомогою “швидкої заморозки”. Зараз дослідники з Ньюкаслського університету (Велика Британія) створили рогівку на основі стовбурових клітин.

Суміш містить клітини строми рогівки живого донора, альгінати (полісахариди) і колаген — білок, що становить основу сполучної тканини організму. На основі цієї речовини звичайний 3D-принтер сформував здорову рогівку за десять хвилин. Професор Че Коннон (Che Connon) пояснив, як команда добилася результату: “Наш унікальний гель — це комбінація з альгінату і колагену: вони підтримують життя в стовбурових клітинах під час виробництва матеріалу. Сам матеріал при цьому досить жорсткий, щоб утримувати задану форму, і досить м’який, щоб безперешкодно вийти з принтера. Цей результат грунтується на нашій попередній роботі, в якій ми кілька тижнів зберігали клітини живими при кімнатній температурі всередині аналогічного гелю”.

Винахід має пройти низку випробувань протягом кількох років — і тільки тоді він надійде в лікарні для трансплантації. У березні американські інженери створили реалістичне середовище для вивчення поширення раку і дії ліків проти нього з полімеру за допомогою вдосконаленого 3D-принтера.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua