У Єрусалимі знайшли п'ять рідкісних єврейських монет


У Єрусалимі знайшли п'ять рідкісних єврейських монет

Рідкісні срібні монети виявили на Храмовій горі в Ізраїлі.

Монети є одними з перший, які відчеканили євреї. Вони прикрашені словом Єхуд – арамійською назвою провінції Юдея першої Персидської імперії.

“Протягом 150 років археологічних розкопок по всіх місцях древнього Єрусалиму були знайдені тільки п’ять таких монет. Тепер ми знайшли три цілі монети, разом з двома пошкодженими, мабуть, з тієї ж серії, і припускаємо, що ми знайдемо більше в майбутньому”, – розповіла керівник археологічного проекту з просіювання землі Захі Двіра.

Читайте також: Названо найбагатшу країну світу

Вчені кажуть, що монети свідчать про адміністративне життя давніх юдеїв. Усі керівні заклади розташовувалися біля Храмової гори.

“Монети демонструють повернення людей на свою землю після вавилонського вигнання і їх здатність підтримувати дипломатичні зв’язки з правлячою імперією – тоді Персією – подібно нашим відносинам зі Сполученими Штатами сьогодні. Іронічно, що в той час, коли іранці відкрито говорять про знищення Ізраїлю, знаходимо монети того періоду, коли перський режим був сприятливий для євреїв і дозволив їм з гідністю жити в Ізраїлі”, – каже вчена.

“Ці рідкісні монети відображають початок переходу в регіоні від торгівлі з використанням товарів і дорогоцінних металів, таких як золото і срібло, до торгівлі з використанням контрольованої урядом карбованої монети. На відміну від сьогоднішнього дня комерційна цінність стародавніх монет дорівнювала масі металу, використовуваного в їх карбуванні. Однак, подібно до сучасного ринку, напис на монеті свідчив про те, що її карбували під державним наглядом”, – повідомила дослідниця.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування