У НБУ розповіли, за яких умов російські банки підуть з України


У НБУ розповіли, за яких умов російські банки підуть з України

Національний банк не бачить передбачених законодавством підстав для визнання неплатоспроможними дочірніх структур російських державних банків в Україні, включаючи “Сбербанк”, “Промінвестбанк”, “ВТБ Банк” і “БМ Банк”.

Про це повідомила заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

“Сьогодні ми не бачимо жодних передумов. Якщо не буде маніпуляцій, не буде розхитування ситуації, один з двох цивілізованих способів виходу цих банків з ринку буде реалізовано”, – сказала Рожкова, відзначаючи, що регулятор працює з цими банками над поступовим скороченням активів і зобов’язань.

Вона додала, що Нацбанк не буде заперечувати проти продажу фінустанов новому інвестору, якщо він буде відповідати встановленим вимогам, але на сьогодні такого інвестора немає.

Відзначимо, в Україні працюють чотири дочірні структури російських державних банків, включаючи “Сбербанк”, “Промінвестбанк”, “ВТБ Банк” і “БМ Банк”.

З березня 2017 року за рішенням Ради нацбезпеки та оборони щодо цих банків діють санкції, що забороняють виведення капіталу на користь материнських структур.

Структура російського “ВТБ” в Україні “БМ-Банк” ухвалила рішення про відмову від банківської діяльності і в квітні поточного року погодила відповідний план з НБУ.

За інформацією регулятора, цим же шляхом йде “дочка” російського “Внєшторгбанку” – “ВТБ Банк”, який більше року згортає діяльність.

Дві найбільші структури – “Сбербанк” і дочка російського “Внєшекономбанке” “Промінвестбанк” – поки що про таке рішення не повідомляли.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування