Нацбанк задумався про введення нічних платежів


Нацбанк задумався про введення нічних платежів

Нацбанк задумався про введення нічних платежів. Про це йдеться в документі регулятора до Державної казначейської служби України, що є в розпорядженні Мінфін.

Як зазначається, на першому етапі НБУ пропонує в практичній площині розглянути питання цілодобової роботи СЕП, а саме: визначення правил переходу на новий банківський день.

«Пропонуємо до розгляду два варіанти того, який період часу вважати банківським днем ​​і відповідно – правила визначення дати наступного банківського дня”, – пояснив регулятор.

Перший варіант. Кожен календарний день є банківським днем. Учасник СЕП незалежно від того, чи буде він організовувати роботу установи у вихідні дні, повинен виконати роботи з відкриття та закриття банківського дня за кожен день з прийомом і проведенням в балансі платежів, здійснених на його адресу в цей день (в тому числі за вихідні, в які він, можливо, і не працював), і відповідним наданням звітності.

Другий варіант. Банківським днем ​​є тільки робочий день. Після закінчення банківського дня, який є останнім робочим днем ​​перед вихідними/святковими днями, повинен відкриватися банківський день з датою, яка відповідає наступному робочому дню (наприклад, після завершення банківського дня «п’ятниця» починається банківський день «понеділок»).

«Операції, здійснені банком у вихідні та святкові дні, будуть включатися в баланс першого робочого дня банку після вихідних і святкових днів», – зазначив регулятор.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування