Формула "Роттердам+" адекватна і прозора - Вовк


Формула "Роттердам+" адекватна і прозора - Вовк

Методика утворення оптової ціни на електроенергію із застосуванням так званої формули “Роттердам+” є адекватною і прозорою.

Про це заявив в інтерв’ю ЕП голова Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, Дмитро Вовк.

“По-перше, вона (формула ціноутворення “Роттердам+” – ред.) адекватна. По-друге, розроблена прозоро, публічно, всі органи її погодили. Більше того, через місяць після рішення комісії з ціноутворення на вугілля було ідентичне рішення уряду щодо ціноутворення на природний газ”, – заявив Вовк.

“Логіка обох рішень ідентична: створити прозоре ринкове ціноутворення”, – додав він.

За словами Вовка, в 2017 році НКРЕКП звернулася до енергетичної спільноти, щоб отримати незалежну експертну думку щодо професіоналізму членів регулятора.

“У березні звіт був опублікований — претензій до професіоналізму немає”, – резюмував він.

Зазначимо, НАБУ в лютому 2018 року порушило кримінальну справу щодо зловживань службовим становищем посадових осіб НКРЕКП при ухваленні регуляторних рішень на користь енергетичних підприємств холдингу “ДТЕК”.

Як відомо, в березні 2016 року Національна комісія регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. В ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Згідно з новою методикою, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації розраховується за формулою “вартість вугілля в порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну”.

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова та державне “Центренерго”, стали продавати електроенергію дорожче.

У квітні 2017 року НАБУ повідомило, що розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами НКРЕ через так звану формулу “Роттердам+”.

Варто сказати, що група ДТЕК Ріната Ахметова контролює близько 80% теплової електрогенерації і за 11 місяців 2017 видобула 84% усього енергетичного вугілля в Україні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування