Сонячні панелі можуть приносити по 30 тис. грн на місяць


Сонячні панелі можуть приносити по 30 тис. грн на місяць

Якщо встановити у своєму домогосподарстві сонячну станцію потужністю до 30 кВт, то можна не тільки самостійно піклуватися про електропостачання будинку, але і продавати в загальну мережу надлишок виробленої електроенергії за «зеленим» тарифом, непогано заробляючи на цьому, – розповів голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Чиновник нагадав, що на сьогодні тариф становить 18,09 євроцента за 1 кВт*год, і така можливість з’явилася в червні 2015 року, коли спільно з Держенергоефективності був розроблений і прийнятий Закон України №514-19.

За його словами, в результаті за 3 роки кількість сонячних станцій, встановлених приватними домогосподарствами, зросла з 132 приватних СЕС станом на кінець III кварталу 2015 р. до 3553 СЕС станом на кінець I кварталу 2018 р. При цьому власник однієї сонячної станції потужністю 30 кВт на Київщині сьогодні продає державі «чисту» електроенергію і отримує щомісяця близько 20-30 тисяч гривень.

«В цілому по країні близько 6,5 млн приватних домогосподарств. Це величезний ринок для виробників СЕС, і сьогодні ми вже можемо пишатися тим, що вітчизняний бізнес працює в цій сфері», – цитує Савчука прес-служба Держенергоефективності.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування