Зубко розповів, що передбачає реформа теплопостачання


Зубко розповів, що передбачає реформа теплопостачання

Уряд затвердив план заходів з впровадження Концепції реалізації державної політики у сфері теплопостачання. Мета – підвищення якості надання послуг, створення умов для залучення інвестицій у галузь, покращення економічного стану та розвиток підприємств теплової енергетики. Про це повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

“Уряд затвердив план заходів з впровадження Концепції реалізації державної політики у сфері теплопостачання. Мета — підвищення якості надання послуг, створення умов для залучення інвестицій у галузь, покращення економічного стану та розвиток підприємств теплової енергетики”, — сказав Зубко.

Як додав він, весь комплекс заходів дозволить децентралізувати сферу теплопостачання.

“Концепція спрямована на активізацію розроблення та впровадження на місцях регіональних програм модернізації систем теплопостачання. Разом з тим всі схеми теплопостачання населених пунктів з кількістю жителів більш як 20 тисяч осіб мають бути погоджені з Мінрегіоном, і міста вже надсилають до міністерства свої пропозиції”, — уточнив Зубко.

Реалізація Концепції проходитиме у три етапи:

  • розроблення та прийняття нормативно-правових актів, направлених на вдосконалення регулювання відносин у сфері теплопостачання;
  • держпідтримка та стимулювання галузі;
  • створення умов для впровадження енергозберігаючих технологій, а також функціонування сфери теплопостачання за принципом самоокупності та беззбитковості.

Серед заходів Концепції:

  • розробка та затвердження Методики розроблення схем теплопостачання населених пунктів України;
  • пропозиції щодо удосконалення порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання;
  • удосконалення порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом тощо.

Зубко наголосив, що прийнята Концепція спрямована на споживача, який повинен отримати якісну послугу та зменшити витрати на споживання енергоресурсів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування