Банк Англії зберіг процентну ставку на рівні 0,5%


Банк Англії зберіг процентну ставку на рівні 0,5%

Банк Англії залишив базову процентну ставку на рівні 0,5% річних за підсумками засідання 10 травня. Про це йдеться в заяві Комітету з кредитно-грошової політики – The Monetary Policy Committee-MPC) Центробанку.

Разом з тим ЦБ очікує, що інфляція вийде на цільовий рівень (близько 2% річних) через два роки і прогнозує більш швидке уповільнення темпів зростання споживчих цін у Великобританії. Банк Англії зберіг обсяг купівлі держоблігацій на рівні 435 млрд фунтів стерлінгів ($591 млрд) і обсяг купівлі корпоративних бондів на рівні 10 млрд фунтів, повідомляє “Інтерфакс”.

Рішення банку збіглися з очікуваннями ринку.

Прогноз зростання ВВП Великобританії на 2018 рік знижено до 1,4% з очікуваних у лютому 1,8%. Однак слабке підвищення ВВП в I кварталі (всього на 0,1%) названо тимчасовим явищем, крім того, ЦБ очікує перегляду оцінки за січень-березень з підвищенням. У 2019 і 2020 роках керівники Банку Англії як і раніше очікують збільшення економіки на 1,7%.

Британська інфляція, ймовірно, складе близько 2% в II кварталі як 2020 року, так і 2021 року в порівнянні з 2,5% в березні поточного року, йдеться в доповіді Банку Англії про інфляцію. Її ослаблення буде пов’язано із зникненням наслідків різкого падіння курсу фунта після рішення про вихід Великобританії з Євросоюзу (Brexit).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування