Банки в 1-му кварталі збільшили прибуток банків майже втричі


Банки в 1-му кварталі збільшили прибуток банків майже втричі

У січні-березні чистий прибуток банків збільшився майже в 3 рази до 8,7 млрд гривень порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Про це йдеться в травневому квартальному “Огляді банківського сектору”, опублікованому Національним банком.

Такий фінансовий результат пояснюється значним скороченням відрахувань у резерви, що стало результатом поліпшення фінансового стану позичальників та завершення реструктуризацій низки проблемних кредитів.

За словами регулятора, очікується, що банківська система буде нарощувати прибутковість і надалі завдяки поліпшенню операційного результату і подальшого скорочення відрахувань у резерви.

Також НБУ нагадує, що в 1-му кварталі банки почали перехід на МСФЗ 9.

Зниження власного капіталу у зв’язку з переходом на новий стандарт значною мірою було компенсовано прибутком банківського сектору в 1-му кварталі.

Зазначається, що адаптація до нового стандарту триватиме до кінця поточного року.

Регулятор підкреслює, що результати банків, відображені у звітності за 1-й квартал, є попередніми і надалі будуть відкориговані.

Зазначимо, за версією авторитетної премії FinAwards2018 і на підставі комплексної оцінки стресостійкості банків порталу “Мінфін”, найстійкішим банком України визнано Райффайзен Банк Аваль. Детальну інформацію про банк і його продукти ви можете дізнатися за посиланням.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування