Заправки піднімають ціни автогазу на підвищеному попиті


Заправки піднімають ціни автогазу на підвищеному попиті

Українських автомобілістів попереджають про стрімке подорожчання скрапленого газу найближчим часом. За очікуваннями експертів ринку, зростання цінника впродовж 2-3 тижнів може скласти до 1,5 грн./л.

Фактором, який впливає на ціну, є в першу чергу зростання сезонного попиту, а також зростання імпортних котирувань. Так, за оцінками учасників ринку продажі в роздробі зросли на 15-20% до кінця квітня в порівнянні з березнем. У свою чергу, середнє значення котирування Argus DAF Brest (поставки з Білорусі та РФ) зросло за місяць більш ніж на 50 $/т, а котирування Argus DAF Ukraine (поставки з Казахстану) – на 80 $/т.

«При цьому лише 4 травня котирування різко зросли на 12 $/т і 20 $/т відповідно. У гривневому еквіваленті це означає подорожчання приблизно на 0,35 коп./л. Подальшому подорожчанню автогазу посприяє також і значна різниця з ціною бензину А-95, продуктом-замінником якого є скраплений газ. Станом на кінець квітня ціна газу становила близько 44% від ціни бензину. Притому, що нормальне співвідношення, яке виправдовує економічну ефективність встановлення ГБО, є 65%», – розповів експерт ринку нафтопродуктів, член наглядової ради «Інтегрум Венчурс» Олександр Киримов.

Згідно з даними Консалтингової групи «А-95», тільки за останній місяць автогаз вже подорожчав більше ніж на 30 коп./л., до 12,77 грн./л в середньому по країні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування