Деякі українські банки потребують подальшої докапіталізації – Fitch


Деякі українські банки потребують подальшої докапіталізації – Fitch

Міжнародне рейтингове агентство Fitch констатує поліпшення платоспроможності українських банків, водночас зазначаючи, що деякі фінустанови потребують подальшої докапіталізації.

“Показники платоспроможності банків значною мірою відновлені: до кінця першого кварталу 2018 року більшість із 25 найбільших банків, які контролюють понад 90% активів сектору, відповідали нормативу достатності капіталу (10%)”, – зазначено в документі.

Водночас Fitch додає, що рівень проблемних активів банків все ще залишається високим – близько 56% до кінця першого кварталу 2018 року. За даними агентства, це переважно старі кредити, реструктуризація яких зазвичай проходить повільно і часто утруднена правовими аспектами процесу банкрутства позичальника.

“У 2018 році НБУ проведе чергову оцінку якості активів та стрес-тестування 25 найбільших банків. Ми очікуємо, що оцінка підтвердить потребу деяких банків в докапіталізації, оскільки не всі банки мають достатнє покриття ризиків потенційних збитків від реструктуризованих зобов’язань”, – зазначає агентство.

Fitch при цьому додає, що банки з державним та іноземним капіталом зберігають доступ до додаткового капіталу, якщо такий буде потрібний, тоді як банки з приватним капіталом мають обмежений доступ, і в деяких випадках можуть навіть занижувати кредитні збитки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua