Власник УБРР: Китайська біржа BOCE зацікавилася купівлею понад 25% біржі ПФТС


Власник УБРР: Китайська біржа BOCE зацікавилася купівлею понад 25% біржі ПФТС

Китайська товарна біржа Bohai Commodity Exchange (BOCE), яка в минулому році стала власником Українського банку реконструкції та розвитку (УБРР), вивчає можливість купівлі понад 25% акцій ПАТ “Фондова біржа “ПФТС”.

Як повідомив Антимонопольний комітет України (АМКУ), BOCE (Hong Kong) Co., Limited (Ваньчай, Гонконг, КНР) запросила у відомства попередні висновки про придбання такого пакету акцій української біржі.

АМКУ планує розглянути це питання на засіданні цього четверга.

Як повідомлялося, BOCE (Hong Kong) Co., Limited в кінці листопада 2016 року перемогло на аукціоні Фонду держмайна України по продажу 99,9% акцій УБРР, які перебували в держвласності. Підсумкова ціна продажу склала 82,83 млн грн.

Безпосередньо договір купівлі продажу акцій був укладений 8 червня 2017 року, а на початку липня BOCE завершила оплату акцій банку, а в листопаді Нацбанк України погодив цю угоду.

УБРР був заснований в 2004 році для розвитку як корпоративного, так і малого та середнього бізнесу шляхом середньо- і довгострокового кредитування. Його власником спочатку була Державна інноваційна фінансово-кредитна установа, потім – Державна інвестиційна компанія. У 2013 році банк був переданий Мінфіну, а уряд Миколи Азарова передбачав створити на його основі Банк розвитку.

УБРР на початок 2018 року обіймав 83-є місце серед 88 діючих українських банків за розміром активів – 238,501 млн грн.

Фондова біржа ПФТС є однією з найстаріших на українському фондовому ринку. У 2017 році обсяг біржових контрактів на ПФТС склав 64,34 млрд грн і за цим показником вона поступилася лише біржі “Перспектива” (127,43 млрд грн), але випередила “Українську біржу” (13,41 млрд грн). Основний обсяг торгів припав на держоблігації – 57,99 млрд грн, тоді як оборот акцій склав 3,16 млрд грн. облігацій підприємств – 3,19 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua