Погрози похитнули ринок нафти в Ірані


Погрози похитнули ринок нафти в Ірані

За підрахунками Bloomberg, погроза США про відновлення санкцій проти Ірану вдарила по продажах іранської нафти.

Після заяв президента США Дональда Трампа про готовність згорнути ядерну угоду з третім за обсягами видобутку членом ОПЕК міжнародні нафтотрейдери стали уникати угод щодо купівлі “чорного золота” в Ісламській республіці.

Трейдери не хочуть підписувати контракти на іранську нафту і нафтопродукти з терміном дії після 12 травня – дедлайну для рішення Трампа про те, чи варто знову ввести санкції.

Деякі трейдери, які купують іранську нафту, посилаються на те, що їхні поточні контракти містять положення, які дозволяють їм припинити приймати вантажі в разі повторного введення санкцій.

Цим положенням компанії мають намір скористатися, щоб захистити свої ділові інтереси в США від переслідувань, повідомили джерела Bloomberg.

Деякі транспортні компанії, банки і страховики також відмовляються від нафтових угод з Іраном, термін виконання яких виходить за межі 12 травня, сказали трейдери.

Трамп ще під час передвиборної кампанії обіцяв переглянути угоду з Іраном, яку назвав “найгіршою в історії США”, а перший рік його роботи в Білому домі свідчить, що свої обіцянки він прагне виконати, говорить Річард Неф’ю, старший науковий співробітник Центру глобальної енергетичної політики Колумбійського університету.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування