Зросте в 2 рази, але є одне "але": економіст дав прогноз щодо зарплати в Україні


Зросте в 2 рази, але є одне "але": економіст дав прогноз щодо зарплати в Україні

У найближчі роки мінімальна зарплата в Україні може зрости майже вдвічі, однак про підвищення купівельної спроможності українців можна говорити з натяжкою.

Про це заявив економічний експерт Максим Праздніков.

“Початкова цифра підвищення, яку озвучував президент – 4100 грн. Зараз озвучується сума в 4200 грн. Крім того, є прогноз на 2019, 2020 і 2021 рік. У 2021 році озвучується цифра в 6400 грн”, – нагадав економіст.

“З одного боку, цифра в 6400 грн в порівнянні з тією, яка зараз, 3723 грн, звучить досить істотно – зростання практично на 80%. З іншого боку, потрібно розуміти, що існують абсолютні цифри і номінальні”, – сказав він.

“При збереженні рівня інфляції в 12-13%, сума 6400 грн через чотири роки за реальною купівельною спроможністю відповідає сьогоднішній сумі 3800-3900 грн”, – заявив економіст.

Як зазначив експерт, “говорити про зростання цифри можна, але говорити про те, що зросте купівельна спроможність, можна з дуже великою натяжкою”.

“Щодо ситуації на сьогодні з підвищенням мінімальної заробітної плати до рівня 4200 грн, є позиція МВФ і Світового банку, які виступають проти. Вони не бачать джерел, за рахунок яких можливе таке підвищення зарплат”, – повідомив Праздніков.

Водночас, економіст навів для прикладу 2017 рік, коли МВФ застерігав від підвищення мінімальних зарплат, але “незважаючи на це воно сталося, і не можна сказати, що це призвело до якихось перевантажень бюджету”.

“Давайте називати речі своїми іменами – навіть та зарплата в 3723 грн, яка є на сьогоднішній день – це не та сума, на яку люди можуть прожити… Якщо підняти статистику Держстату, мінімальну зарплату на сьогоднішній день отримує мало не половина населення України. При цьому середня зарплата в країні перевищує 8000 грн. Значить, якийсь запас ще є”, – сказав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

В Контексті Finance.ua
Опитування