Росія почала блокувати IP-адреси Amazon і Google


Росія почала блокувати IP-адреси Amazon і Google

Роскомнагляд вніс у реєстр заборонених сайтів IP-адреси, що належать провайдерам Amazon Web Services і Google.

Про блокування чотирьох підмереж Amazon і ще однієї підмережі Google в понеділок, 16 квітня, повідомив у своєму Telegram-каналі IT-консультант Фонду боротьби з корупцією Владислав Здольников, передає DW.

Він попередив, що “найближчим часом багато ресурсів перестануть бути доступними, тому що точно використовують якісь з цих адрес”.

Включення в реєстр заборонених сайтів відбулося не за рішенням “суду”, а за знаменитим “гумовим” рішенням Генпрокуратури 27-31-2015/Ід4082-15, за яким вони блокують “взагалі все, що їм заманеться”, зазначив Здольников. Про блокування тих самих чотирьох наборів IP-адрес Amazon Web Services також повідомляють російські ЗМІ і гендиректор провайдера Diphost Філіп Кулін, який отримав вивантаження з реєстру Роскомнагляду.

В підмережах Amazon Web Services, що підлягають блокуванню, містяться загалом понад 738 тисяч сайтів — 3,3% від усієї наявної в адресній ємності (близько 19,7 млн IP-адрес), зазначає РБК. “Медуза” наводить інші дані — понад 655 тисяч сайтів. Разом з Google, за даними Здольникова, загальна кількість заблокованих сайтів перевищила 1,83 мільйона.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування