Ринок ПК скорочується 14 кварталів поспіль


Ринок ПК скорочується 14 кварталів поспіль

Аналітична компанія Gartner представила результати дослідження світового ринку персональних комп’ютерів. За даними експертів, поставки обладнання знижуються вже 14 кварталів поспіль.

У січні-березні 2018 року виробники випустили в цілому 61,7 млн ​​десктопів і ноутбуків, що на 1,4% менше порівняно з аналогічним періодом 2017-го. Ринок демонструє неухильний спад з другої чверті 2012 року.

За підсумками перших трьох місяців нинішнього року відвантаження ПК в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні і США скоротилися на 3,9% і 2,9% відповідно, тоді як в інших регіонах відзначалося невелике зростання, якого, правда, не вистачило для відновлення глобального ринку.

За словами аналітика Gartner Мікако Кітагави (Mikako Kitagawa), залишки нерозпроданих в четвертому кварталі комп’ютерів перейшли на стартову чверть 2018 року. При цьому виробники побоювалися надлишку товару напередодні виходу у другій чверті нових моделей ПК на базі процесорів Intel восьмого покоління, зазначив експерт.

Лідерами світового комп’ютерного ринку залишаються HP Inc., Lenovo і Dell, на які припало майже 57% поставок обладнання в січні-березні проти 54,5% роком раніше. Найвищі темпи зростання в групі лідерів продемонструвала Dell (+6,5%).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування