В Україні почалося карбування великих монет


В Україні почалося карбування великих монет

Монетний двір НБУ почав карбувати нові монети.

Оновлена ​​металева 1 гривня і абсолютно нові 2 гривні будуть поступово замінювати банкноти такого ж номіналу. Їх почнуть вводити в обіг через два тижні – з 27 квітня, пише Сегодня.

З 1 липня Нацбанк припиняє карбування монет 1, 2, 5 і 25 копійок. Журналісти з’ясували, як карбують нові монети і навіщо ними замінюють паперові гроші.

Територія фабрики, де карбують нові монети, закрита для сторонніх. Для журналістів правила допуску дуже суворі. Тим більше – монети тут стають дорожчими. Це вже не копійки, а гривні. І в одній кімнаті їх може бути більше мільйона.

Нинішнє завдання не з простих – потрібно викарбувати сотні тисяч монет нового зразка.

Загальна кількість, яку потрібно викарбувати – 145 млн монет по одній гривні і 140 млн – по дві гривні. Карбувальників рятує тільки те, що вводити в обіг нові гроші будуть поступово.

В обіг перші монети нового зразка потраплять в кінці квітня. А вже в 2019 році почнуть випускати в широке коло монети номіналом в 5 і 10 гривень. У Нацбанку запевняють – впроваджуючи нові монети, заощадять немало бюджетних коштів. Адже метал буде служити довше, тоді як на друк паперових банкнот, які постійно зношувалися, постійно витрачалися кошти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування