Господарства закупили імпортних свинок на $0,8 млн


Господарства закупили імпортних свинок на $0,8 млн

Активність експорту живих свиней в Грузію з України в першому кварталі 2018 істотно знизилася, — йдеться в повідомленні прес-служби Асоціації «Свинарі України» з посиланням на дані ДФС і Держстату.

«Так, згідно з актуальними даними зовнішньої торгівлі протягом січня-березня 2018 р., вітчизняні свиногосподарства вивезли 0,3 тис. т живих свиней проти 0,65 тис. т свинини в живій вазі за відповідний період минулого року. У грошовому еквіваленті експорт скоротився майже вдвічі і склав 430 тисяч доларів США», — уточнили в об’єднанні.

Водночас імпорт живих свиней, навпаки, активізувався. Протягом I-го кварталу вітчизняні свиногосподарства витратили на закупівлю гібридного і чистопородного молодняку $829 тис. або в 5,7 разів більше, ніж рік тому. «Це свідчить про поліпшення настроїв серед операторів галузі та їхню позитивну оцінку перспектив розвитку», — прокоментували тренд в аналітичному відділі АСУ.

В асоціації відзначають, що така імпортна активність на тлі ослабленої експортної торгівлі живими свинями збільшила від’ємне значення зовнішньоторговельного сальдо з цієї товарної позиції.

«Станом на 31 березня 2018 р. цей показник становить мінус $399 тис.», — резюмується в релізі.

Тим часом, як повідомлялося раніше, у передвеликодній тиждень закупівельні ціни на живця свиней в Україні продовжили зростання, і якщо в кінці березня-2018 середньоринковий показник зріс на 3,6%, то в міру наближення до свята — на 5%, перевищивши рівень 50 грн/кг.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування