Fitch: більшість нафтовиробників EMEA готові до нафти нижче ніж $60 за барель


Fitch: більшість нафтовиробників EMEA готові до нафти нижче ніж $60 за барель

Більшості нафтогазових компаній у регіоні EMEA (Європа, Близький Схід, Африка) вдалося істотно скоротити витрати, і це дозволить їм зберегти прогноз рейтингів на позначці “стабільний” навіть у разі падіння цін на нафту нижче ніж $60 за барель, повідомляє міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings.

“Більшість нафтогазовидобувних компаній у цілому готові до сценарію, за якого ціна на нафту повернеться в діапазон $50-60 за барель, і це обумовлює “стабільний” прогноз рейтингів більшості компаній в нашому портфелі”, – наголошується в повідомленні агентства.

Згідно зі звітністю за 2017 рік, європейські нафтові мейджори в цілому мали вільний грошовий потік від нейтрального до невеликого позитивного при середніх цінах на нафту Brent близько $55 за барель на тлі вжитих заходів щодо зниження витрат. Російські нафтовидобувні компанії також комфортно почуваються при такому рівні цін, оскільки більш слабкий рубль і прогресивне оподаткування згладили волатильність їх грошових потоків. Ситуація у видобувних компаніях рейтингової категорії “BB” і нижче більш складна, оскільки багато чого залежить від конкретних обставин.

Дефіцит глобального видобутку в 2017 році сприяв зниженню надлишкових запасів нафти і зумовив зростання цін на нафту Brent вище ніж $60 за барель.

“Водночас ситуація може змінитися протягом 2018 року, оскільки ми очікуємо продовження зростання видобутку сланцевої нафти в США з огляду на подальше підвищення ефективності і обсягів буріння. Ми вважаємо, що ринок повернеться до помірного надлишку пропозиції, що частково змінить тенденцію скорочення запасів, і ціни знову повернуться до рівня $50-60 за барель”, – вважають аналітики Fitch.

Крім того, вони скептично ставляться до здатності ОПЕК і приєдналися до домовленості країн контролювати ціни в довгостроковій перспективі.

“Цінові припущення, які ми використовуємо в своїх прогнозах, становлять $57,5 за барель для нафти Brent і $55 за барель для WTI. Ми очікуємо, що такі рівні цін збережуться в найближчі кілька років”, – наголошується в повідомленні агентства.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування