Китай пригрозив "дзеркальними заходами" США


Китай пригрозив "дзеркальними заходами" США

Китай дасть дзеркальну відповідь у разі оголошення нових торгових заходів з боку США, заявив посол КНР в США Цуй Тянькай.

“Я хочу сказати, що те, що було оголошено міністерством комерції Китаю – відповідь на введені мита за підсумками розслідування 232, не з розслідування 301, за яким заходи ще не оголошені. Але якщо вони будуть, то Китай абсолютно точно вживе контрзаходів в тому ж обсязі, в тому ж масштабі”, – заявив китайський посол в інтерв’ю телеканалу CCTV.

Китай для захисту своїх інтересів та компенсації збитків ухвалив рішення з 2 квітня ввести відносно 128 товарів, що імпортуються з США, мита в розмірі 15% і 25% як контрзаходи на введені Вашингтоном мита на сталь і алюміній.

Президент США Дональд Трамп 23 березня підписав документ про введення ввізних мит на сталь в 25% і на алюміній в 10%. Ці мита були введені для “захисту національної безпеки Америки”.

Торговельні заходи були вжиті за підсумками розслідування відповідно до статті 232 американського Закону про розширення торгівлі від 1962 року на предмет впливу імпорту на національну безпеку країни.

Паралельно з цим Трамп 23 березня підписав меморандум “Про боротьбу з економічною агресією Китаю”, який дозволяє ввести обмеження у відношенні продукції з Китаю.

Документ був прийнятий за підсумками розпочатого в серпні минулого року формального розслідування проти уряду КНР щодо порушень інтелектуальної власності, а також несправедливої і дискримінаційної політики трансферу технологій, що проводилося відповідно до статті 301 торгового акту 1974 року, яка дозволяє США в односторонньому порядку встановлювати бар’єри на шляху імпортованих товарів.

Трамп в цей же день також вимагав від торгового представника США в 15-денний термін подати список товарів КНР, які підпадають під зростання мит, а також ініціювати позов до КНР у ВТО з імовірних порушень у сфері ліцензування. Влада Китаю неодноразово заявляла, що не хоче торгової війни з США, але не боїться її і має усі можливості для захисту своїх інтересів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua