Більш ніж 80% блоків ТЕС в Україні перевищили свій термін експлуатації


Більш ніж 80% блоків ТЕС в Україні перевищили свій термін експлуатації

Загальний термін роботи 77 блоків теплових електростанцій (19,4 ГВт або 80,1% від встановленої потужності всіх ТЕС України) перевищив граничне значення для експлуатації такого обладнання.

Про це повідомляється в опублікованому звіті про діяльність Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, за 2017 рік.

Згідно з документом, з 83 енергоблоків ТЕС 6 блоків (4,8 ГВт потужності) працюють у надпроектний період, ще 5 блоків (1,3 ГВт) – у надпроектний і надграничний періоди.

Термін експлуатації решти 72 блоків (18 ГВт) перевищив проектне, граничне та паркове значення, тобто вони пропрацювали найбільшу кількість часу (тисяч годин).

Також наголошується, що загальна встановлена потужність теплової генерації (без урахування ТЕЦ) становить 24,185 ГВт. Дані комісії наведено станом на 1 січня 2018 року.

Довідка Finance.ua:

  • В Україні, без урахування тимчасово окупованих регіонів Донецької і Луганської областей, працює 12 великих теплоелектростанцій, 8 з яких належить приватному енергохолдингу ДТЕК Ріната Ахметова, 3 – державній компанії “Центренерго” і одна станція – компанії “Донбасенерго”.
  • Станом на 1 квітня 2018 року ТЕС виробили 25,6% загального обсягу електроенергії.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування