RAB-тарифи дозволять державі більше заробити - Нефьодов


RAB-тарифи дозволять державі більше заробити - Нефьодов

При формуванні нової стартової ціни для держпакетів акцій “Одесаобленерго” і “Сумиобленерго” необхідно враховувати переоцінку активів для впровадження RAB-тарифів.

Про це заявив перший заступник міністра економічного розвитку Максим Нефьодов в інтерв’ю виданню “Діло”.

“Дуже хотілося б, щоб RAB-тариф офіційно почав діяти. Тоді оцінка цих активів буде зовсім іншою. Якщо я не помиляюся, активи “Одесаобленерго” були оцінені для цілей RAB-тарифів у 15,4-15,5 млрд грн. Якщо подивитися на останню фінансову звітність, вона менша, ніж 8 млрд грн. Тобто переоцінка майже вдвічі”, – підкреслив Нефьодов.

“Звичайно, ми б порадили приватизувати після впровадження RAB-тарифів. Якщо ви інвестор, хочете купити актив. Банально знімається ризик. Якщо ми очікуємо рішення (щодо RAB-тарифів, – ред.) протягом двох-п’яти місяців, напевно, можна почекати і виставити об’єкт на продаж в кінці року. Держава точно заробить більше”, – упевнений він.

Нагадаємо, стимулююче регулювання (RАB-регулювання) – це механізм тарифоутворення на основі довгострокового регулювання тарифів (3,5 або 8 років).

Цей метод спрямований на залучення інвестицій для будівництва і модернізацію інфраструктури мереж передачі енергоносіїв (електроенергії, теплової енергії тощо) та стимулювання ефективності витрат розподільчих компаній (постачальників).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Мінекономрозвитку
В Контексті Finance.ua
Опитування