Інвестори вперше отримали доступ до сировинного ринку Китаю через материкові біржі


Інвестори вперше отримали доступ до сировинного ринку Китаю через материкові біржі

Шанхайська міжнародна енергетична біржа з ​​26 березня почала торги нафтовими ф’ючерсами в юанях, розраховуючи скласти конкуренцію основним орієнтирам нафтового ринку – контрактам на нафту Brent і WTI.

Таким чином, інвестори вперше отримали доступ до сировинного ринку Китаю через материкові біржі, йдеться в повідомленні на сайті торгового майданчика. Шанхайська міжнародна енергетична біржа (Shanghai International Energy Exchange Co. або INE) є підрозділом Шанхайської ф’ючерсної біржі (SHFE).

Терміни виконання поставок по розміщених на біржі контрактах – вересень 2018 року – березень 2019 року, починаючи з найближчого, базисні ціни на них були встановлені на позначках 416 юанів ($65,88) за барель, 388 юанів і 375 юанів.

Вересневий ф’ючерс INE (SC1809) почав торги з 440 юанів і завершив ранкову половину сесії на позначці 432,3 юаня ($68,47 за барель), а весь день – на рівні 433,8 юанів за барель. Аналогічний за терміном контракт на Brent коштував близько $68,1 за барель, на WTI – $63,8. Тим часом найближчий ф’ючерс на Brent, травневий на 11:05 за Києвом подешевшав на 0,6%, до $70,03 за барель, на WTI – на 0,8%, до $65,36 за барель. Протягом 20 хвилин після відкриття сесії було проведено понад 14 тис. транзакцій.

Ф’ючерсна маржа встановлена ​​в розмірі 7% від вартості контракту, ліміт коливання цін угод встановлений на рівні 5% в будь-який бік з ціни закриття за підсумками попередньої торгової сесії, а в перший торговий день – 10%. Розмір партії складе 1 тис. барелів, мінімальний крок торгів – 0,1 юаня за барель.

Зарубіжні інвестори можуть інвестувати у ф’ючерсні контракти різними способами. На початковому етапі можна буде вносити депозит і проводити розрахунки за контрактом в доларах, пізніше внести депозит можна буде і в інших валютах.

Довідка Finance.ua:

  • У 2017 році Китай обігнав США і став найбільшим імпортером нафти в світі – обсяг закупівель склав близько 8,43 млн барелів на добу.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua