JPMorgan Chase має намір виділити в окрему компанію блокчейн-проект Quorum


JPMorgan Chase має намір виділити в окрему компанію блокчейн-проект Quorum

Американський банк JPMorgan Chase планує виділити в окрему компанію свій основний блокчейн-проект, вважаючи, що завдяки цьому він з більшою ймовірністю отримає широке розповсюдження, пише газета Financial Times.

Проект Quorum, запущений банком близько двох років тому, займається розробкою спеціалізованої блокчейн-платформи, покликаної підвищити ефективність деяких видів банківських операцій, включаючи кліринг і розрахунки за деривативами, а також транскордонні платежі.

Мета JPMorgan – “зробити проект Quorum стандартом Волл-стріт”, зазначає Кейтлін Лонг, яка займалася блокчейн-проектом в Morgan Stanley і є визнаним експертом у галузі.

На її думку, бажання JPMorgan виділити Quorum в окрему компанію може бути викликано недостатньою підтримкою проекту за межами банку.

“Блокчейн-проекти працюють лише у разі мережевого ефекту, вони не мають сенсу при використанні всередині одного банку”, – зазначає К. Лонг.

За даними джерел FT, деякі з конкурентів JPMorgan відмовляються використовувати Quorum, оскільки проект асоціюється з ім’ям банку. У зв’язку з цим керівництво JPMorgan дійшло висновку, що як окрема компанія Quorum має більше шансів отримати визнання в галузі.

“Ми як і раніше впевнені, що технологія розподіленого журналу транзакцій буде відігравати трансформуючу роль в бізнесі, і тому активно створюємо множинні блокчейн-рішення”, – йдеться в повідомленні JPMorgan.

“Quorum стала винятково успішною діловою платформою навіть за межами сфери фінансових послуг, і ми позитивно оцінюємо її потенціал”, – відзначають в банку.

Факт активного розвитку JPMorgan блокчейн-платформ особливо цікавий з огляду на те, що головний виконавчий директор банку Джеймс Даймон негативно висловлювався щодо криптовалюти біткойн, заснованої на технології блокчейн.

У вересні минулого року Дж.Даймон назвав біткойн “шахрайством”, проте в січні поточного року зізнався, що шкодує про цю заяву, назвавши блокчейн “реальною” технологією.

JPMorgan, як очікується, збереже за собою невелику частку в Quorum після виділення проекту в самостійну компанію, яке може відбутися вже в цьому році.

Довідка Finance.ua:

 • Платформа Quorum заснована на блокчейні криптовалюти ефір (Ethereum).
 • Тестується JPMorgan, Royal Bank of Canada і австралійським ANZ з метою створення системи повідомлень, яка може прискорити транскордонні платежі.
 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

 • !

  Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua